BIOFILIJA

Erikas Laiconas   2022-09-11

Ką tik baigiau ir užregistravau savo 13-ąją knygą BIOFILIJA. Ne vienas gamtoje. Ji kol kas yra tik pdf versijoje ir gaunama pas autorių (erikas[eta]laiconas.lt) tik už 10 € Tai pirmoji lietuvių kalba lietuvių autoriaus knyga biofilijos tema.

 

Apie ką ir kam ši knyga?

Apie Gamtą, suprantama. Tačiau aš nesu gamtininkas, o tik savamokslis aplinkosaugininkas. Todėl nesiimu aiškinti to, ko neišmanau.
Joje pasakojama tik apie mano asmeninį santykį su Gamta. Tai tarytum savotiškas mano samprotavimų ir gamtojautos dienoraštis. I dalyje išdėsčiau savąją biofilijos sampratą, o II dalyje pateikiau asmeninę biofilijos praktikos patirtį Dubysos slėnyje. III dalis skirta biofilijos seansams Lietuvos giriose, o IV dalis – Margupio valstybiniam botaniniam draustiniui. V ir VI dalyse – šis bei tas.
Nors esu apsigimęs miestietis iš Šančių, vaikystėje ir pirmoje jaunystėje jutau nežemišką pasitenkinimą vienaip ar kitaip liesdamasis prie Gamtos. Tik maždaug po keturiasdešimties metų, būnant antroje santuokoje, pavyko visam laikui iš Kauno persikelti gyventi į viensėdį Išlestakiuose.

Medis visą savo grožį atskleidžia, išplėtodamas lają, todėl jos augimo nereikėtų apriboti. Medžių genėjimas yra priešingas įgimtam jų poreikiui nevaržomai augti ir vešėti. Nudžiūvusių, sergančių ar nulaužtų augalo dalių genėjimas yra vienas iš pagrindinių medžių ir krūmų priežiūros būdų. Tai savotiška operacija, grąžinanti medžiams sveikatą ir natūralią išvaizdą. Genėjimu galima atnaujinti krūmus, prailginant vertingą jų gyvenimą.

Taip ir aš, kaip ir tas medis, „išsiskleidžiau“ tik, išėjęs į pensiją, patyręs du sveikatos sutrikimus ir atsisakęs darbo santykių bei ūkininkavimo, t. y. tapęs visiškai laisvu žmogumi.

Šioje knygoje aš rašau apie save, apie tai, kas man rūpi. Ar tai – reklama? Tai – savireklama! Ar tai ne kuklu? Aš – juk egoistas – man galima! O Tamsta? Ko retkarčiais naudoji makiažą, ko stengiesi pasirodyti geresne/-iu, nei esi? Tai – irgi savireklama, nes ir Tamsta – egoistė/-as. Nepatinka? Jei būtų buvę kitaip, žmonija jau senai būtų išnykusi. Būtų išlikę grybai, sliekai, skruzdėlės ir visi tie, kurie mažiau galvoja, bet daugiau gyvena.

Gyvenk ir Tamsta! Tačiau gyvenk taip, kad nekenktum kitiems. Turiu galvoje – kitus organizmus. Tamsta – vienas iš jų ir tik vienas, nesvarbu, kad evoliucija davė Tamstai protą. Geriau jau būtų nedavusi – Gamtai būtų buvę saugiau.
Tai, ką daryti dabar? Jei perskaitęs šią knygą, dar nesuprasi, tai ši knyga – ne Tamstai, išmesk ją.

 

Tapk biofilu – mylėk, tausok Gamtą!

Tamsta Gamtoje – ne vienas!

Kada pradėti?

VAKAR !

Valstybinis margupio draustinis
Lietuvos speleologijos asociojacijos logotipas
<