Muziejus

Mintis įsteigti mažą šeimos muziejų kilo 2004 m. apsižiūrėjus, kad namuose susikaupė nemažai įvairių senoviškų daiktų. Tada ir nusprendėme jiems paskirti atskirą patalpą Burbiškių vienkiemio ūkiniame pastate. 2006 m. greta rekonstravome kitą nedidelį 34 m² ploto ir 45 m³ tūrio pastatą. Darbus atliko Benas, Deividas ir Augė. Kitais metais eksponatai buvo perkelti į naująją vietą.

2007 05 16 įvyko oficialus Burbiškių muziejuko atidarymas, kuriame dalyvavo Seredžiaus seniūnas Jonas Pikoraitis, Seredžiaus pagrindinės mokyklos direktorius Petras Baršauskas, kiti etnokultūrai neabejingi vietos gyventojai.

2015 11 01 Burbiškių muziejuko eksponatai, išskyrus speleologinius, neatlygintinai perduoti Luko Laicono nuosavybėn.

Visus (> 1000) muziejuko eksponatus sąlyginai galima suskirstyti į 3 grupes.

Speleologinių eksponatų nėra daug, tačiau tai bene gausiausia Lietuvoje tokio tipo ekspozicija, kurioje yra ir unikalių šalyje pavyzdžių. Tarpe jų didžiausi Lietuvoje urvų kalcito bei gipso kristalai; speleo įrangos, kuria naudojosi Lietuvos naujosios speleologijos pradininkai, pavyzdžiai ir kt. Visa tai surinkta mano ilgametės speleologinės veiklos eigoje Lietuvoje, Ukrainoje, Rusijoje, Bulgarijoje…

Etnografinę ekspoziciją sudaro Laiconų viensėdžio Išlestakių ir Burbiškių sodybose bei Burbiškių kaime (Jurbarko raj.) surinkti namų apyvokos daiktai ir ūkio darbo įrankiai. Keletas eksponatų buvo atgabenti iš mano senelių sodybos Biržų rajone.

Visa kita priskirta kitiems eksponatams.

Mineralai

Mineralai

Belemnitai

Belemnitai

Karo palikimas

Karo palikimas

Medienos pavyzdžiai

Medienos pavyzdžiai

 

Eksponatai

Eksponatai

"Margupio mergelė"

„Margupio mergelė“

« « Asilai | Etnografija » »
Valstybinis margupio draustinis
Lietuvos speleologijos asociojacijos logotipas
<